مزایای سرمایه گذاری در بورس

دلایل و مزایای سرمایه گذاری در بورس

بورس به عنوان یک نهاد مالی خود انتظام و رسمی یکی از مهم ترین عواملی است که باعث به حرکت در آمدن چرخ صنعت می شود. هرچند از پیدایش بورس در ایران تنها پنج دهه می گذرد اما عمر پیدایش بورس در جهان بیش از سه قرن است. به همین دلیل بیشتر مردم ایران هنوز شناخت درستی از مزایای سرمایه گذاری در بورس ندارند و به اشتباه آن را یک سرمایه گذاری پرخطر می دانند. در این مقاله قصد داریم تا به مهم ترین دلایل و مزایای سرمایه گذاری در بورس و شفافیت بازار بورس بپردازیم. با بورس لرن همراه باشید.

قدرت نقد شوندگی دارایی در بورس

یکی از مهم ترین مزایا و فاکتورهای سرمایه گذاران برای انتخاب بازار مناسب برای سرمایه گذاری در بورس ، قدرت نقد شوندگی دارایی است. به عنوان مثال قدرت نقد شوندگی در بازار مسکن بسیار پایین است. در حالی که در بازار بورس، در سریع ترین زمان ممکن امکان نقد کردن دارایی برای سرمایه گذار از طریق فروش سهام وجود دارد.

نیاز به سرمایه اولیه کم در بورس

برای وارد شدن به اغلب بازارها نیاز به سرمایه زیادی می باشد در حالی که طبق قوانین بورس با صد هزار تومن نیز امکان سرمایه گذاری در بورس وجود دارد. افراد مبتدی می توانند با سرمایه کم وارد بازار شوند و با یاد گرفتن تکینک های سرمایه گذاری در بورس کم کم میزان سرمایه خود را افزایش دهند.

میزان ریسک پایین سرمایه گذاری در بورس

ریسک سرمایه گذاری در بورس نسبت به سایر بازارها بسیار پایین است. با توجه به این که امکان سرمایه گذاری در بورس با مبالغ پایین امکان پذیر است در بدترین حالت سرمایه گذار کل سرمایه خود را از دست خواهد داد که تاثیر چندانی در برنامه ریزی مالی وی نخواهد داشت.

فراگیری راحت دانش سرمایه گذاری در بورس

یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت در بازار بورس یادگیری اصول و مبانی سرمایه گذاری در بورس است. یادگیری این دانش از طریق مطالعه کتاب های مرتبط یا شرکت در دوره های تخصصی آکادمی بورس لرن امکان پذیر است.

حمایت قانونی دولت از سرمایه گذاری در بورس

دولت با حمایت از سرمایه گذاران بازار بورس امکان داد و ستد در فضای امن را فراهم کرده است. هرگونه کلاه برداری و یا تقلب در بازار بورس به شدت توسط مراجع قانونی پیگیری می شود. به عنوان مثال در سال های اخیر برخی از سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال شده اند اما توجه به این نکته حائز است که ارزهای دیجیتال از حمایت دولت برخوردار نیستند.

شفافیت بازار بورس

تمامی شرکت هایی که سهام خود را برای داد و ستد وارد بازار بورس کرده اند موظف هستند تا به صورت شفاف و دقیق عملکرد سالانه و صورت های مالی خود را در اختیار سازمان بازار بورس قرار دهند. تجزیه و تحلیل و شفافیت این داده ها به سرمایه گذار این امکان را فراهم می کند تا آگاهانه اقدام به خرید و فروش سهام شرکت ها بکند.

امکان انجام معاملات به صورت آنلاین در بورس

از بارزترین ویژگی های سرمایه گذاری در بورس این است که تمام خرید و فروش ها به صورت اینترنتی انجام می شود. بنابراین شما در هر جای این کره خاکی که باشید می توانید از طریق گوشی و یا لب تاب خود به اینترنت وصل شوید و روند معاملات خود را رصد کنید.

کارمزد پایین معاملات در بورس

برخلاف سایر بازارها علی رغم وجود تورم در سال های اخیر کارمزد معاملات در بورس پایین است. همین موضوع یکی از مزیت های رقابتی بازار بورس با سایر بازارها می باشد.

سود بالای سرمایه گذاری در بورس

طبق تحقیقات انجام شده بازار بورس با بیشترین مقدار سود دهی در رتبه اول بازارهای سرمایه گذاری ایران قرار دارد. هر چند بورس نیز در گیر نوسانات می شود اما در طی بازه های زمانی طولانی مدت سرمایه گذاری در بورس همواره سود آور بوده است.

در پایان...

برای ورود به بورس نیازی نیست تا سرمایه کلانی در اختیار داشته باشید. توصیه بورس لرن به شما این است پس از کسب دانش سرمایه گذاری در بورس با مبلغ کم وارد بازار شوید تا به مرور با روش های سود گرفتن از این بازار پر هیجان آشنایی شوید.

images
علی شیخی

توسعه دهنده ارشد

رابط قابل استفاده خلاق و طراح Clevision

دیدگاهتان را بنویسید
ایمیل منتشر نخواهد شد
دسته ها