لیست کارگزاری های بورس براساس رتبه

لیست بهترین کارگزاری های بورس براساس رتبه

مقدمه ای درباره کارگذاری های بورس

شرکت های کارگزاری را می توان قلب تپنده بازار بورس دانست. زیرا عملا بدون حضور فعال این شرکت ها عملکرد بورس بی نتیجه خواهد ماند. کارگزاران بورس به عبارتی واسطی برای انجام معاملات در بازار هستند. اگر به دنبال لیست بهترین کارگزاری های بورس براساس رتبه و کسب اطلاعات در این حوزه هستید در ادامه با بورس لرن همراه باشید.

شرکت کارگزار بورس

شرکت کارگزاری واسط بین سرمایه گذاران و سازمان بورس هستند که خدمات خرید و فروش سهام را به مشتریان خود ارائه می دهند. شرکت های کارگزاری برای انجام فعالیت نیاز به کسب مجوزهای قانونی از سازمان بورس دارند. کارکنان شرکت های کارگزاری افراد مجرب و دوره دیده ای هستند که از قدرت تحلیل بسیار بالای وضعیت بازار و شرایط اقتصادی برخوردار هستند.

خدمات شرکت کارگزار بورس

خدماتی که شرکت های کارگزاری بورس به مشتریان خود ارائه می دهند عبارتند از:

  1. ارائه خدمات مربوط به بورس اوراق بهادار، بورس کالا و بورس انرژی
  2. ارائه مشاوره سرمایه گذاری
  3. تحلیل بازار تکنیکال و بنیادی
  4. ارائه آموزش جهت افزایش سطح دانش سرمایه گذاران

لیست کارگزاری های بورس

یکی از مهم ترین دغدغه افرادی که وارد بازار بورس می شوند پیدا کردن بهترین کارگزاری بورس معتبر است. در ادامه ما لیست بهترین کارگزاری های بورس براساس رتبه را در اختیار شما قرار خواهیم داد که از نظر تعداد دفعات انجام معامله، پنج رتبه برتر را به خود اختصاص داده اند.

کارگزاری مفید

کارگزاری مفید از آذر 1373 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است. این کارگزاری به عنوان اولین ارائه دهنده سرویس معاملات آنلاین است که بیشترین مشتریان را به خود اختصاص داده است. کارگزاری مفید در حال حاضر تقریبا بیست و پنج درصد از سهم معاملات آنلاین را در اختیار دارد و دارای 46 شعبه در سراسر ایران می باشد. (سایت کارگزاری مفید)

کارگزاری آگاه

کارگزاری آگاه دومین رتبه را در لیست کارگزاری های بورس به خود اختصاص می دهد. یکی از مهم ترین ویژگی های این کارگزاری برخورداری از بیشترین سرمایه انسانی در بخش پشتیبانی است. در زمان نگارش این مقاله کارگزاری آگاه دارای 453 نفر نیروی جوان و با سابقه می باشد که اغلب آن ها دارای مدرک حرفه ای بازار سرمایه هستند. (سایت کارگزاری آگاه)

کارگزاری فارابی

این کارگزاری از سال 1372 به صورت رسمی در بازار سرمایه آغاز به فعالیت کرد. این شرکت در حال حاضر دارای 27شعبه در سراسر کشور می شود. این کارگزاری جهت ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو کرده است. این سامانه در سه نسخه اندروید، ویندوز فون و آی او اس ارائه شده است که مهم ترین قابلیت های فارابیکسو عبارتند از: بروزرسانی لحظه ای، سرعت بالای انجام عملیات، تجربه کاربری مناسب (سایت کارگزاری فارابی)

کارگزاری مبین سرمایه

چهارمین شرکت در لیست بهترین کارگزاری های بورس براساس رتبه ، کارگزاری مبین سرمایه می باشد. این کارگزاری طبق آمارهای رسمی همواره توانسته است جایگاه خود را در بین چهار کارگزاری برتر کل بورس حفظ کند. این شرکت در سال 1388 به عضویت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار درآمد و فعالیت خود را به طور جدی آغاز کرد. کارگزاری مبین سرمایه در جهت توسعه کمی فعالیت های خود اقدام به تاسیس 44 شعبه در سراسر کشور کرده است. (سایت کارگزاری مبین سرمایه)

کارگزاری بانک پاسارگاد

کارگزاری بانک پاسارگاد در واقع یکی از زیرمجموعه های گروه مالی بانک پاسارگاد می باشد که از سال 1385 آغاز به فعالیت کرده است. برخی از مجوزهای رسمی کارگزاری بانک پاسارگاد عبارتند از: معاملات اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار، خرید و فروش محصولات فلزی، مجوز سبدگردانی اوراق بهادار، مجوز مشاور پذیرش در بورس کالا، معاملات آتی در بورس کالا و ... (سایت کارگزاری بانک پاسارگاد)

در پایان

در این مقاله به معرفی لیست بهترین کارگزاری های بورس براساس رتبه پرداختیم. انتخاب یک کارگزاری از مهم ترین گام های شروع سرمایه گذاری در حوزه بورس است. در صورت علاقه مندی به کسب اطلاعات بیشتر، حتما مقالات مرتبط با این موضوع را در بخش آموزش بورس لرن بخوانید.

images
علی شیخی

توسعه دهنده ارشد

رابط قابل استفاده خلاق و طراح Clevision

دیدگاهتان را بنویسید
ایمیل منتشر نخواهد شد
دسته ها