استراتژی سیو سود در بورس چیست؟

استراتژی سیو سود در بورس چیست؟

بیشتر افرادی که وارد بورس می شوند تنها راه کسب سودهای هنگفت را یافتن معاملات پر سود می دانند. در حالی که یکی از فاکتورهای مهم برای اجتناب از معاملات زیاده، محدود کردن ریسک می باشد. یکی از بهترین راه های محدود کردن ریسک، سیو سود در بورس است. آیا شما نیز به تازگی وارد بازار بورس شده اید و به دنبال کسب مهارت های لازم برای کسب سود هستید؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است پس حتما در این مقاله با بورس لرن همراه باشید تا درباره استراتژی سیو سود در بورس چیست؟ با شما صحبت کنیم.

تعریف استراتژی سیو سود

زمانی که معامله گر به سود مطلوب ذهنی خود می رسد و یا با استفاده از تکنیک های رصد بازار به مقاومتی می رسد که رشد قیمت بعد از آن چندان منطقی به نظر نمی رسد، در صورتی که از طمع اجتناب کرده و از سهام خارج شود به آن استراتژی سیو سود گفته می شود. به زبان ساده تر می توان گفت سیو سود برداشت درآمد مازاد بر حساب اولیه (سود) و داد و ستد با مبلغ اولیه می باشد. کارشناسان بازار بورس یکی از مهم ترین رازهای موفقیت در بازارهای مالی و کاهش ریسک را سیو سود می دانند و بکارگیری آن را به شدت توصیه می کنند.

نتایج عدم سیو سود

در اغلب موارد معامله گرانی که مبتدی هستند تحت تاثیر احساسات آنی قرار گرفته و خارج از سیستمی عمل می کنند که منجر به موفقیت آن ها شده بود. عدم سیو سود یکی از مهم ترین دلایلی است که می تواند باعث از دست رفتن سرمایه شود.
در ارتباط با رشد دور از انتظار سهام های خریداری شده، معامله گران با دو روش متفاوت برخورد می کنند.

  1. دسته اول معامله گرانی هستند که سیو سود می کنند، به این معنی که، زمانی که به سود معینی رسیدند سرمایه خود را از بازار خارج می کنند و باسود خود به داد و ستد ادامه می دهند و یا سود خود را از بازار خارج کرده با سرمایه اولیه فعالیت می کنند.
  2. در حالی که دسته دوم از معامله گران تحت تاثیر رشد ناگهانی سهام قرار گرفته و به دنبال پیدا کردن علت برای رشد سهام هستند و برای کسب سود بیشتر منتظر می مانند. اما یک اتفاقی که احتمال رخ دادن آن را در نظر نمی گیرند کاهش قیمت سهام در روزهای آینده است. متاسفانه در بیشتر موارد این دسته از سرمایه گذاران در طمع سود بیشتر ضرر می کنند و وقت طلایی را برای خروج از بازار از دست می دهند.

در پایان ...

در این مقاله درباره استراتژی سیو سود در بازار بورس با شما صحبت کردیم. توصیه بورس لرن به شما این است، در صورتی که به بهترین نقطه سود آوری رسیدید تسلیم هیجانات خود نشوید. سعی کنید معقول حرکت کنید و هر چه سریع تر در مورد زمان خروج از بازار تصمیم گیری کنید. تجربه شما در ارتباط با سیو سود چیست؟ آیا شما با سیو سود موافق هستید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

images
علی شیخی

توسعه دهنده ارشد

رابط قابل استفاده خلاق و طراح Clevision

دیدگاهتان را بنویسید
ایمیل منتشر نخواهد شد
دسته ها